geri-donusumGeri Dönüşüm
 ;
Kullanım ömrünü Tamamlamış Atıkların tekrar kullanıma kazandırılmasına Geri Dönüşüm denilir.

Plastik Atıkların Doğada kaybolması yüz yıllar sürmektedir, 1 ton kağıt atığın geri kazandırılması ile 17 yetişken ağacın kesilmesi önlenebilir, tıbbı atıkların geri dönüşümü ile bir çok hastalığın doğada yayılması önlenir, Atık yağların çevreye ve içme sularına karışması önlenir, Atıkların Geri dönüşüme kazandırılması ile çevre kirliği, su kirliği, ağaçların kesilmesi ve bir çok hastalığın önlenmesi için çok önemlidir.

 

tehlikesiz-atik-toplama-ayirma-ve-ayristirma-belgesi-icin-gerekli-evraklarBütün Atıklar Bir Tek Geri Dönüşüm Firmaları Tarafındanmı işlenir ?

Bütün Atıklar aynı tesislerde işlenmezler, Kullanım ömrünü tamamlamış ürünleri toplamak için çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından belge alınması gerekmektedir.

Yağ, ilaç atığı vb. tehlikeli atıkları toplamak için  bu ürünleri ayırıp ayrıştırılması için çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından koyulan şartlara uygun Geri dönüşüm firması kurulması ile çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından tehlikeli atık ayırma ve ayrıştırma belgesi verilir, Bu belge ile ancak tehlikeli atıkları ayırıp ayrıştırılabilir. tehlikeli atıkların geri dönüştürülmesi kullanıma tekrar kazandırılması için geri dönüşüm belgesi şartı koşulmaktadır, geri dönüşüm belgesini almak için çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından tehlikeli atık geri dönüşüm belgesi alınması zorunludur.

 

tehlikesiz-atik-toplama-ve-ayristirma-tesisiAtıkların Geri Dönüşümü

Plastik, kağıt, Pet vb. ürünleri ayırıp ayrıştırılması içinde çevre ve şehircilik bakanlığından tehlikesiz atık toplama ve ayrıştırma belgesi alınması gerekir, Geri dönüştürülebilen ürünlerin geri dönüşüm sembolleri vardır, tehlikesiz atıklar toplandıkları  tesiste atıklar bu sembollere (cinslerine) ayrıştırılır, Ayrıştırılan plastik ürünler, plastik geri dönüşüm firmalarına, kağıt atıklar kağıt geri dönüşüm firmalarına, pet ve diğer ürünler diğer geri dönüşüm firmalarında tekrar kullanıma kazandırılması için işlenirler.

 

Meta Plastik 

Geri Dönüşüm ve Granül İmalatı

İstenilen Renkte, İstenilen Mukavemette, İstenilen Isı Değerinde, Granül imalatı

+90 507 265 5567